Forum Bobrownik nad Prosną Strona Główna Forum Bobrownik nad Prosną
Miejsce rozmów i dyskusji dot. wsi Bobrowniki nad Prosną.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Stary cmentarz w okolicach Doruchowa?
Autor Wiadomość
maria mazurek 

Wysłany: 2011-02-06, 09:45   Stary cmentarz w okolicach Doruchowa?

Witam.
Jakiś czas temu -w 1977 r.- byłam u rodziny w Poznańskim. Kuzynka pokazała mi stary cmentarz koło Doruchowa. Rok 1977 to czasy, kiedy jeszcze nie interesowałam się genealogią. Na tym cmentarzu prawdopodobnie spoczywa moja prababcia. Jak pamiętam cmentarz był jakby w polu(?), w lesie(?), wiem, że były tam duże grobowce rodzinne. Mam nadzieję, że jeszcze istnieje ten cmentarz. Bardzo chętnie dowiedziała bym się czegoś więcej o nim. To moja wielka prośba, może ktoś mi pomoże? Mieszkam na Pomorzu ,a to dość daleko.
Pozdrawiam. Maria M.

ewgsj 
ewgsj

Wysłany: 2011-02-06, 17:31   

W Doruchowie jest tylko jeden cmentarz, są stare grobowce, położony w pewnym oddaleniu od centrum.Nie wiem czy istnieje jakiś plan cmentarza jeśli chodzi o stare groby bo obecnie następuje likwidacja starych grobów jesli są zaniedbane i nie opłacone a potrzaba miejsca na nowe pochówki.Pozdrawiam z Bobrownik a jeśli chodzi o genealogię to na forum ekspertem jest Piotr z Warszawy a jeśli chodzi o historię Bobrownik to napewno pomogą M i M Latajkowie autorzy książki o naszej miejscowości

mlatajka

Wysłany: 2011-02-09, 23:16   

Pani Mario.
Jeżeli moglibyśmy coś pomóc, to musielibyśmy wiedzieć, jak nazywała się Pani prababcia, ewentualnie jeszcze jakie było jej nazwisko rodowe. Jeżeli ma Pani swoje "korzenie" w Bobrownikach, to jesteśmy w stanie pomóc w uzupełnieniu genealogii rodziny. Jeśli w innych miejscowościach parafii Doruchów to może być trudniej, ale może też dałoby się coś zrobić. Proszę tylko podać nazwiska i imiona przodków, postaramy się szybko odpowiedzieć.
Pozdrawiamy - Maria i Maciej Latajka.

piotrsm 

Wysłany: 2011-05-29, 08:45   

Pani Mario,
Oferuję swoją pomoc proszę tylko podać jakich informacji Pani szuka.
pozdrawiam
Piotr Smiatacz

maria mazurek 

Wysłany: 2011-08-28, 08:23   Stary cmentarz w okolicach Doruchowa

Wyć może się powtarzam, a nawet na pewno tak jest, ale ten stary cmentarz nie daje mi spokoju. Chciałabym wiedzieć, czy w ogóle istnieje. Prawdopodobnie spoczywa na nim moja prababcia. Myślę, że może nie być śladu grobu, ale dawno temu (około 1974 r) byłam na tym cmentarzu. Pamiętam, że były tak zadbane groby, duże pomniki-grobowce. Czyżby to wszystko zostało zniszczone?
Interesuje mnie nazwisko Szamal lub podobne, Kłobuch, Lipski.
Gdyby ktoś mógł mi pomóc, proszę o jakąś informację
Pozdrawiam Maria M.

Baranek

Wysłany: 2013-01-20, 13:17   Groby rodzinne w Doruchowie?

Interesują mnie groby mojej rodziny mieszkającej w Kużnicy Bobrowskiej i Zamysłach.
Prawdopodobnie pochowani zostali w Doruchowie.Ich nazwiska to Józef Genge,jego zona
Jadwiga Genge z Bakowskich,Gustaw Genge i jego żona Emilia Zakrocka oraz 16 letni Władysław Genge samobójca.

mlatajka

Wysłany: 2013-01-20, 23:02   

Grób dziedziców Kuźnicy Bobrowskiej - Józefa Genge (+11.09.1916), syna Emanuela i Weroniki z Brykczyńskich oraz jego żony Jadwigi z Bąkowskich (+20.01.1931),córki Jana i Emilii Jachimowicz - znajduje się przy kościele pod wezwaniem św. Barbary w Bobrownikach. Matka Jadwigi, Emilia Bąkowska, też zmarła w Kuźnicy Bobrowskiej 17.04.1915 r, ale została pochowana w Ostrowie. Brat Józefa, Gustaw, zmarł w Zamysłach 1.11.1933 roku. Nie wiemy gdzie jest pochowany, być może w Doruchowie, gdyż w tym czasie Zamysły jako część Marszałek należały do parafii Doruchów. Nie natrafiliśmy jednak na tym cmentarzu na żaden ślad takiego grobu O pozostałych członkach rodziny Gengów na razie nic więcej nie wiemy.

Baranek

Wysłany: 2013-01-21, 15:30   Groby rodziny Genge

Chce bardzo serdecznie podziękować za cenną informację.Robię drzewo genealogiczne Genge
i bardzo te daty będą mi przydatne.Byłabym wdzięczna ,gdyby można znależć też grób mego
wujka Władysława Genge,który w Kużnicy Bobrowskiej się zastrzelił z broni myśliwskiej.
Bożena

Odpowiedz do tematu