Forum Bobrownik nad Prosną Strona Główna Forum Bobrownik nad Prosną
Miejsce rozmów i dyskusji dot. wsi Bobrowniki nad Prosną.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Drzewo genealogiczne-Pieprzka
Autor Wiadomość
piotrsm 

Wysłany: 2011-08-11, 06:18   

Co do nazwista tp te zmieniały sie w czasie wieków dość znacznie. Mogło tez dojśc do pomyłki - czesto bywa, ze w róznych dokumentach dotyczących tej samej osoby są różne zapisy. W dokumencie którym ja dysponuję zapis brzmi PIELARCZYK.
Franciszek Pielarczyk, syn Wawrzyńca i Wiktorii zd. Wojtasik ożenił się z Katarzyną Piaskowską ur. 9.10.1858 roku w Pustklowiu Stroińskim.
Co do aktów proszę o podanie maila to podeślę.
Czy są w Parafii nie wiem - korzystam z innych źródeł. W USC nie ma ich napewno bo tam są przechowywane tylko do 100 lat - potem idą do archiwum państwowego.

mlatajka

Wysłany: 2011-08-12, 17:45   

Witam!
Przez ostatnie dwa dni coś się działo z naszym komputerem albo internetem i nie mogliśmy nic wysłać na stronie.
Jeżeli chodzi o interesujące Panią dane dotyczące rodziny Pilarczyków, to przekazuję.
Ślub Franciszka: 04.02.1914 kościół w Doruchowie: Franciszek Pilarczyk, młodzian 27 lat /ur. 21.02.1987/ i Stanisława Migas, panna 20 lat.
Rodzice Franciszka to: Szczepan Pilarczyk, ur. 15.07.1853, syn Tomasza i Katarzyny Smiatacz, oraz Józefa Wojtasik, ur. 03.02.1864, córka Jana i Antoniny Cegielskiej. Ich ślub odbył się 18.11.1882.
Rodzice Stanisławy to: Józef Migas z Doruchowa i Franciszka Godek z Bobrownik - ich ślub miał miejsce 02.11.1882.
Mamy zebrane dane o Pilarczykach od I połowy XVIII wieku. Nazwiska rzeczywiście były pisane bardzo różnie, np. Pilarek. Inne nazwiska też były różnie zapisywane.
W parafii Doruchów są księgi metrykalne od około 1880 roku. My korzystaliśmy z dokumentów w AP Kalisz, AA Poznań, parafii Doruchów. Sprowadzaliśmy też mikrofilmy z AP Poznań do Kalisza i tam z nich korzystaliśmy.
Jeżeli jest Pani zainteresowana wcześniejszymi danymi o swoich przodkach z linii Pilarczyków to proszę pytać. Mam nadzieję, że do końca tego roku uda nam się wszystko jeszcze raz sprawdzić i usystematyzować.
Pozdrawiam
Maciej Latajka.

rendar 
rendar

Wysłany: 2011-08-12, 20:10   

Pewnie, że jestem zainteresowana! Bardzo dziękuję za pomoc. Zgadzają się prawie wszystkie dane. Prawie, bo mam podane, że ojciec Stanisławy Migas miał na imię Jakub(?), a jeden z jej braci miał na imię Józef (wiem to od córki Józefa, która jest moją ciocią i posiada oryginalny dokument tożsamości Jakuba Migasa ze zdjęciem), drugi brat to Michał, zginął młodo w Powstaniu Wlkp. Znałam imiona i nazwiska rodziców Franciszka Pilarczyka, ale żadnych dat urodzin, czy ślubu! Nie mam też pojęcia ile rodzeństwa miał Franciszek Pilarczyk. Mam też pytanie, czy mógłby mi Pan doradzic z jakiego programu do archiwizowania danych i stworzenia drzewa genealog. używac? Chodzi o to by nie był zbyt drogi ale w miarę czytelny, bo powoli przestaję to wszystko "ogarniac" - myślałam o programie drzewo genealogiczne II, jeżeli posiada Pan jakieś doświadczenie w tych programach byłabym wdzięczna za podpowiedź. I jeszcze jedno w jaki sposób wypożyczyc mikrofilmy z AP w Kaliszu, tzn. jak szukac nr zespołów, bo mam z tym problem, i jeszcze jak szukac Bobrownik, czy była to samodzielna parafia czy też podlegała pod inną większą? Jeszcze raz bardzo dziękuję, pozdrawiam Renata S.

mlatajka

Wysłany: 2011-08-14, 22:37   

Pani Renato!
Z imieniem ojca Stanisławy też mieliśmy problem, ponieważ przy jego ślubie było napisane Józef Migas, a przy ślubie Stanisławy - córka Jakuba Migas. Spotkaliśmy się niejednokrotnie z tym, że zamiast imienia młodego wpisywano imię ojca lub świadka.
Szczepan Pilarczyk żenił się dwa razy. Pierwszy to był ślub z wdową Marianną Wieczorek, ur. 21.01.1841, zd. Ruszkowska, c. Wawrzyna Ruszkowskiego i Marianny Więdłocha /ślub 20.08.1878/. Z tego związku mieli dwóch synów, ale obaj zmarli.
Ze związku Szczepana z Józefą było ośmioro dzieci, pierwsze dziecko zmarło, o czworgu wiemy, że brali śluby, a o dalszych losach trojga ostatnich /ur. w latach: 1899 - Antoni, 1903 - Ludwika, i 1907 - Maria/ nic nie wiemy.
Chciałbym jeszcze dodać /bo jakoś nie mogę wysłać prywatnej wiadomości/, że jesteśmy spokrewnieni od strony Pilarczyków. Ojciec Franciszka był bratem mojej prababki Barbary zd. Pilarczyk. Mąż Barbary czyli mój pradziadek był nawet chrzestnym Franciszka. Jestem więc w IV stopniu pokrewieństwa z którymś z Pani rodziców. Wydaje mi się, że mailem moglibyśmy przesłać więcej wiadomości, proszę się z nami skontaktować.
Bobrowniki nie są samodzielną parafią, należą do parafii Doruchów. Akta cywilne z Bobrownik są w AP Kalisz: od 1874 w USC Grabów, a od 1878 w USC Morawin.
Mikrofilmy z AP w Poznaniu zamawialiśmy bezpośrednio w AP w Kaliszu. Pani podpowiadała nam, jak napisać wniosek. Sprowadzaliśmy tak mikrofilmy z różnych parafii.
Nie korzystamy z żadnych programów do archiwizowania danych, po prostu archiwizujemy wszystkich mieszkańców Bobrownik i przy okazji robimy własną rodzinę.
Pozdrawiam i czekam na wiadomość
Maciej Latajka

rendar 
rendar

Wysłany: 2011-08-16, 19:15   

Bardzo dziękuję. To są bezcenne informacje. Swoją drogą internet to cudowny wynalazek - tak wiele rzeczy można się dowiedziec... Rzeczywiście chyba jest jakiś problem z wysyłaniem prywatnych informacji, bo wysłałam taką do pana Piotra - odpowiedź na pierwszą wiadomośc na tym forum, i przypuszczam, że ta wiadomośc zaginęła gdzieś po drodze. Spokrewnieni jesteśmy przez mojego ojca, który był wnukiem Franciszka Pilarczyka. Podaję swój adres email, bo rzeczywiście w ten sposób będziemy mogli wymienic więcej informacji: rendar@o2.pl. Pozdrawiam Renata

Romek 

Wysłany: 2012-01-19, 13:17   

Pani Renato!
Pisała Pani jakiś czas temu, że indeksuje parafię Kotłów. Wiem, że stamtąd wywodzi się cała moja rodzina czyli Pieprzkowie (nazwisko Pieprzka). Byłbym wdzięczny, gdyby podesłała mi Pani jakieś informacje o Pieprzkach o ile już coś udało się znaleźć.
Mój mail: rpieprzka@gmail.com
Udało mi się rozbudować drzewo genealogiczne Pieprzków. Jeżeli ktoś na forum byłby zainteresowany to zapraszam do załącznika lub proszę bezpośrednio pisać do mnie maile.
Chciałbym jeszcze wyrazić zadowolenie z faktu, że wątek, który swego czasu założyłem, tak się rozbudował i służy już wielu osobom. Byłoby miło poznać się kiedyś osobiście i wymienić uwagami. Co wy na to?

RPieprzka

Wysłany: 2012-07-11, 21:05   genealogia

mlatajka napisał/a:
Nazwisko Pieprzka pojawia się w aktach metrykalnych Bobrownik w 1902 roku. 12.05 1902 Wojciech Pieprzka ur. 13.03.1876 w Biskupicach Zabarycznych, syn Franciszka Pieprzki i Józefy zd. Nowak wziął ślub cywilny z Barbarą zd. Pilarczyk, ur. 02.11.1862 w Bobrownikach, córką Wawrzyna Pilarczyk i Wiktorii zd. Wojtasik z Bobrownik.

Czy macie może jakieś dane na temat Franciszka i jego żony Józefy Nowak?
Udało mi śięustalić, że ył w tych czasach co wspomniane osoby Franciszek Pieprzka, ale poslubił Juliannę Kociak. Moliwe, że po jej śmierci poslubił on Józefę.
Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek informacje.
Pozdrawiam

RPieprzka

Wysłany: 2015-01-06, 18:41   

Po dłuższej nieobecności, wracam i witam wszystkich.
Chciałbym zapytać czy mają Państwo w swoich drzewach następujące nazwiska: Siekierka, Dziergwa, Marczyk.
Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje.

Odpowiedz do tematu